Paslaugos

Individualus psichologinis konsultavimas, trukmė 50min.

Psichoterapija remiantis kognityvinės ir elgesio terapijos principais, trukmė 50min.

Šiuo metu savo praktikoje dirbu su suaugusiais. Konsultuoju nuotoliniu būdu (Online)

Leisk pradėti savo terapinę kelionę jau DABAR!

Psichologinis konsultavimas ir psichoterapija

Psichologo konsultacija – tai procesas, kurio metu žmogus (klientas) kalbasi su atitinkamą kvalifikaciją turinčiu psichologu, tam, kad geriau suprastų savo emocijas, mintis, elgesį bei išspręstų iškilusius savo gyvenimo sunkumus. Psichologinis konsultavimas labiau orientuotas į konkrečių gyvenimo sunkumų ar situacijų sprendimą (pvz., stresas darbe, skyrybos, pasirinkimai), labiau akcentuojamas emocinis palaikymas, savęs pažinimo svarba. Dažniausiai psichologinis konsultavimas yra trumpalaikis procesas. Konsultacijos metu analizuojami vidiniai sunkumai, ieškoma sprendimų ir siekiama pagerinti psichologinę savijautą.

Pagrindiniai tikslai, kurių siekiama psichologinio konsultavimo metu:

  • Padėti išgyventi krizes (netektis, skyrybas, darbo netekimas ir pan.);
  • Padėti priimti svarbius gyvenimo sprendimus;
  • Stiprinti psichologinį atsparumą ir savivertę;
  • Gerinti tarpasmeninius santykius;
  • Susidoroti su stresu, nerimu ir kitais psichologiniais sunkumais.

Kada prireikia Individualios psichologo konsultacijos?

Žmonių gyvenimai sudėtingi. Kartais taip nutinka, kad tam tikri įvykiai išbalansuoja mūsų įprastą gyvenimą ir tie sunkumai taip išvargina, kad žmogus pradeda ieškoti sprendimų kaip ištrūkti iš diskomforto. Kai žmogui vienam nepavyksta susitvarkyti su problemomis, tuomet gali prireikti psichologo pagalbos, kuris padėtų pažvelgti į savo problemas tarsi iš šono. Psichologas gali padėti atrasti tinkamą kelią, geriau pažinti save, suvokti savo sunkumus bei atrasti galimus problemų sprendimus ir alternatyvas.

Psichoterapija

Skirtingai nei psichologinis konsultavimas, psichoterapija yra ilgalaikis procesas, kurio metu stengiamasi suprasti ir spręsti įsisenėjusias, gilesnes su psichologinėmis traumomis ir sudėtingais išgyvenimais susijusias problemas (pvz., depresija, nerimo sutrikimai, traumos). Psichoterapijos metu sprendžiamos giluminės problemų atsiradimo priežastys. Einama į gylį, analizuojami vidiniai kliento išgyvenimai, praeities įtaka dabartiniai problemai, žmogaus funkcionavimo modeliai. Psichoterapiją gali taikyti tik specialistai baigę tam tikros krypties psichoterapijos studijas.

Tiek psichologinis konsultavimas tiek psichoterapija yra procesas, kuriame labai svarbus terapinio ryšio užmezgimas. Sukurtas terapinis ryšys tarp terapeuto ir kliento jau pats savaime yra gydantis ir prognozuoja greitesnį kliento problemų sprendimą. Svarbu paminėti, kad didelę įtaką terapijos sėkmei turi žmogaus vidinis nusiteikimas, noras keistis,  aktyvus dalyvavimas terapiniame procese, kuriame atsakomybė už rezultatą tenka tiek terapeutui, tiek klientui. Jei ateinama su kompleksine sunkesne problema, reikėtų pasiruošti ilgesniam psichoterapiniam darbui. Norint esminių pokyčių gali prireikti daugiau susitikimų. Priklausomai nuo problemos pobūdžio terapija gali trukti nuo 5 iki 20 seansų.

Kaip vyksta psichologinis konsultavimas?

Kiekviena konsultacija trunka 50 min. Pirmos konsultacijos metu vyksta susipažinimas, klientas išsako dėl kokių sunkumų kreipiasi. Yra išsikeliami tikslai. Konsultacijų metu psichologas ir klientas, padedamas psichologo, ieško geriausio klientui sprendimo reikalingo įveikti iškilusius sunkumus.

Dažniausiai konsultacijos vyksta reguliariai, kartą į savaitę, sutartu klientui ir psichologui patogiu laiku.

Kaip veikia kognityvinė ir elgesio terapija?

Kognityvinė ir elgesio terapija (KET) – tai viena iš labiausiai moksliškai pagrįstų psichoterapijos krypčių. Ji pagrįsta idėja, kad mūsų mintys, jausmai, elgesys ir kūno pojūčiai yra glaudžiai susiję, o keičiant vieną iš jų keičiasi ir kiti. Kitaip tariant KET padeda suprasti ir keisti neigiamus mąstymo modelius, elgesį, kuris sukelia emocines ir psichologines problemas. KET ypač veiksminga gydant depresiją, nerimo sutrikimus, fobijas, panikos atakas, OKS ir kt.

Kaip vyksta kognityvinė ir elgesio terapija?

1. Problemos supratimas:

Sesijų metu psichologas padeda atpažinti neigiamas automatinės mintis, kurios iškyla tam tikrose situacijose. Analizuojama, kaip šios mintys veikia emocijas, elgesį ir kūno pojūčius.

2. Kognityvinis darbas (darbas su mintimis):

Mokomasi atpažinti automatines mintis ir mąstymo klaidas (pvz., „Aš esu nevykėlis“ „Man viskas nesiseka“, „kolega mane pagyrė tik todėl, kad norėjo būti malonus“, „man nepavyks, aš nesuprantu, kiti gali geriau, tai ne man“ ir pan.). Šias mintis keičiame logiškesnėmis, objektyvesnėmis, randame alternatyvų (pvz., „šį kartą nepasisekė, bet tai nereiškia, kad esu nevykėlis“, „šį kartą nepasisekė, bet yra buvę, kad man pavyko“).

3. Elgesio keitimas:

Klientas skatinamas keisti ir išbandyti naują elgesį, kuris padeda geriau jaustis (pvz., klientui, kuris vengia socialinių kontaktų, ugdyti bendravimo įgūdžius, eiti į vietas, kur renkasi žmonės, baimių laipsniškas įveikimas). Atliekami eksperimentai, ekspozicijos, savarankiškos užduotys tarp sesijų.

4. Praktikos tarp sesijų:

Dažnai skiriamos užduotys „namų darbai“ tarp sesijų, kad klientas galėtų greičiau išmokti naujų įgūdžių ir juos taikyti realiose situacijose.

5. Tikslas – tapti savo terapeutu:

Klientas išmoksta savarankiškai atpažinti ir keisti žalingus modelius, kad galėtų susitvarkyti su sunkumais ir po terapijos pabaigos. Kitaip tariant išmoksta būti savo paties terapeutu ir gali savarankiškai be terapeuto pagalbos išspręsti savo problemas.

KET būdinga:

Struktūra: kiekviena sesija turi aiškią struktūrą.

Trukmė: dažniausiai trumpalaikė (apie 8–20 sesijų).

Aktyvus dalyvavimas terapiniame procese: klientas mokosi įgūdžių ir taiko juos kasdienybėje.

Orientuota į dabartį: dėmesys sutelkiamas į tai, kas vyksta čia ir dabar, o ne į praeities analizę.

Taigi KET siekiama, kad klientas suprastų savo mąstymo ypatumus ir kaip jie veikia emocijas ir elgesį, kas lemia blogą savijautą bei kaip keisti mąstymą ir elgesį, kad jaučiami simptomai ir problemų išnyktų ir žmogus galėtų normaliai funkcionuoti.